13 kolovoza, 2022

Kahvenisanje

Portal kojem vjerujete √

Đoković osvojio sedmi Wimbledon i stigao do 21. Grand Slam titule

Srbijanski teniser Novak Đoković po sedmi put odnio je pobjedu na Wimbledonu nakon sjajnog meča protiv Australca Nicka Kyrgiosa rezultatom 3:1 u setovima, te je stigao do svoje 21. Grand Slam titule.

Đoković je pročitao igru Australca već u drugom setu i mnogo bolje zaigrao u igri na svoj servis, zadržao je koncentraciju, išao na sigurno i riješio drugi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U trenucima kada je Kyrgios imao šansu oduzeti prednost, Đoković je ostao smiren i izdržao pritisak te je pobjednik odlučen u tie-breaku gdje se naš teniser bolje snašao.

Današnjom pobjedom Nole je ostavio Federera iza sebe sa 20. naslova na najvećim teniskim turnirima, dok je najuspješniji Rafael Nadal sa ukupno 22 osvojena Grand Slama.

Prvi set završio se rezultatom 4:6, drugi rezultatom 6:3, treći sa 6:4 i četvrti je okončan rezultatom 7:6.